Bílá vína Cena:
  Chardonnay „Turold“, pozdní sběr, Tanzberg, Mikulov, Česká republika
100% Chardonnay. Svůdné komplexní aroma akátového medu s nádechem citrusů v kombinaci s exotickým ovocem. Lehké a elegantní víno s perfektně vyváženou svěží kyselinkou a s krémovým, měkkým a dlouhým závěrem.
590 Kč
  Chardonnay Ardeche, Louis Latour, VdP du Côteaux de l´Ardeche, Francie
100% Chardonnay. Svůdné komplexní aroma akátového medu s nádechem citrusů v kombinaci s exotickým ovocem. Lehké a elegantní víno s perfektně vyváženou svěží kyselinkou a s krémovým, měkkým a dlouhým závěrem.
490 Kč
  Chardonnay, 14 hands, Washington State, U.S.A.
100% Chardonnay. Víno se střednědlouhou dochutí na patře, které předchází intenzivní aroma vanilky, tropického ovoce a decentní tóny ušlechtilého dřeva. Díky zrání na amerických dubových sudech, má toto víno skvělý potenciál.
690 Kč
  Chablis La Sereine, La Chablisienne, Chablis, Francie
100% Chardonnay. Elegantní aroma zralého ovoce, pečené briošky a lučních květů. V chuti je víno krásně strukturované, bohaté, komplexní s dlouhým minerálním dozvukem.
890 Kč
  Gavi di Gavi, La Minaia, Piemonte, Itálie
100% Cortese. Vůně je jemná, svěží, se zřetelným nádechem citrusových plodů a tropického ovoce. Chuť na patře je velmi přesvědčivá, rafinovaná a uhlazená. V dochuti je toto víno lehounce mandlově nahořklé.
790 Kč
  Sauvignon Blanc, Montes, Casablanca Valley, Chile
100% Sauvignon Blanc. Velmi příjemné aroma exotického ovoce, broskví, angreštu a citrónové trávy vytvořené díky chladnému klimatu údolí Casablanca. V chuti jsou cítit citrusové plody, bílá broskev a mučenka, doprovázené květinovými tóny.
450 Kč
  Sauvignon, pozdní sběr, František Mádl, Velké Bílovice, Česká republika
100% Sauvignon Blanc. Inspiraci pro tento překrásný Sauvignon čerpal František od slavných vinařů ze Sancerre a Pouilly Fume. Vůně je vstřícná, plná zralých broskví, angreštu, limetky, s nádechem lipového květu, zralých hroznů a rybízového listí.
390 Kč
  Sauvignon Black Label, Babich, Marlborough, Nový Zéland
100% Sauvignon Blanc. Můžete zde najít směs granátového jablka, angrešt s úžasnou šťavnatostí po citrónech a limetkách. Skvěle vyvážené víno s dobrou strukturou exploduje elegantní ovocnou chutí zakončenou dlouhým a osvěžujícím koncem
750 Kč
  Rulandské šedé, kabinet, František Mádl, Velké Bílovice, Česká republika
100% Pinot Gris. Komplexní, ovocná vůně s tóny pražených mandlí, sušeného sena a lískových oříšků. Svěžest v chuti je dána příjemně vyváženými kyselinkami s projevem citrusových plodů.
360 Kč
  Puiattino, Puiatti, Friuly, Itálie
100% Pinot Gris. Zářivá barva, svěží vůně trávy s dotekem zelených jablek. V chuti najdeme med, ale je stále svěží a pevné, což z něj činí výborný aperitiv i doprovod salátů a lehkých pokrmů.
490 Kč
  Due Uve, Bertani, Veneto, Itálie
50% Sauvignon Blanc, 50% Pinot Grigio. Due Uve má skvělou slámově žlutou barvu se zelenkavými odlesky. Je silně aromatické s charakteristickými náznaky zralých broskví a meruňek společně s květy černého bezu a zeleným pepřem, typickým pro Sauvignon. Same
690 Kč
  Soave Callezione, Betani, Soave, Itálie
Garganega, Chardonnay, Trebbiano di Soave. Slámově žlutá barva, květinový buket se pomalu rozkrývá ve sladké aroma hrušek a meruněk. V ústech dále rozvíjí, co napověděla vůně v intensivní chuť s výbornou strukturou.
550 Kč
  Ryzlink vlašský „ Goldhamer“, pozdní sběr, Tanzberg, Mikulov, Česká republika
100% Ryzlink vlašský. Ve vůni se projevují tóny květin se svěžími ovocnými tóny citrusů a zeleného jablka. Suchá, řízná, ovocná a minerální chuť s příjemnou kyselinkou. Snadno srozumitelné, středně plné víno.
450 Kč
  Riesling Tradition Hugel, Hugel & Fils, Alsace, Francie
100% Ryzlink rýnský. Buket je příjemně odrůdový s nádechem lučních květů a plný zralého ovoce. V chuti je víno suché, s důraznou kyselinkou a příjemným, vyrovnaným podílem sladkosti. Dobře strukturované s dlouhým minerálním závěrem.
1190 Kč

Zpět

Copyright © 2010 Ave Bohemia s.r.o.